اجرای کناف روی گچ

اجرای کناف روی گچ

در حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون، اجرای کناف روی گچ را می توان جز پرطرفدارترین کارها در جزیره کیش به حساب آورد. کناف روی گچ جز یکی از پروژه های مهم ساختمان سازی به ویژه ساخت منازل آپارتمانی در کیش محسوب می شود. در حال حاضر اگر شما هم به فکر اجرای کناف روی گچ دیوار، اجرای کناف سقف پذیرایی و … افتادید، پس برای این کار باید به سراغ یک گروه کاربلد و باتجربه آذین پیمان بیایید.

اکنون در ادامه همراه ما باشید تا با خدمات اجرای کناف روی گچ، قیمت اجرای کناف سقف و دیوار، نحوه اجرای کناف دیوار و … اطلاعات کاملی دستگیرتان شود.

اجزای تشکیل دهنده کناف روی گچ:

به طور کلی اجزای تشکیل دهنده کناف روی گچ شامل: صفحات روکشدار گچی یا مسـلح سلیمانی، پروفیل های گالوانیزه سرد نورد شـده یـا چـوب، ادوات اتصال و مصالح درزگیری است. بـا اسـتفاده از این اجزا می توان ساختارهای مختلفی نظیـر دیوار جداکننده، دیـوار پوششی، سقف کاذب و سیستم های محافظت در برابر آتش سوزی، حرارت را اجرا نمود.

البته مصالح دیگری را می توان در حین اجرای کناف روی گچ، بهره برد تا ساختمان، عایق صوتی، رطوبتی و … شود. که این مصالح برای تمامی کناف ها مورد نیاز نمی شود. در واقع به درخواست مشتری، از مصالح پیشرفته ای در اجرای کناف روی گچ استفاده می شود. در ادامه به این مصالح پرداخته ایم.

انواع اجرای کناف روی گچ:

در ادامه به برخی از مدل های اجرای کناف در کیش می پردازیم. تا شما بتوانید با شناخت انواع مدل های کناف روی گچ در جزیره کیش بهترین و مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

 1. کناف کاری دیوار کاذب پوششی ( اجرای کناف روی دیوار)

با کمک اجرای دیوارهای پوششی کناف، بدون آنکه ضخامت دیوار زیاد شود؛ ساختمان از نظر عبور صوت عایق می شود. در اجرای کناف به عنوان دیوار پوششی، صفحات روکش دار گچی روی زیرسازی فلزی پیچ می شود.

 1. کناف کاری دیوار کاذب جداکننده:

کناف جدا کننده، فقط برای جداسازی و تقسیم محیط داخلی به کار می روند. این کناف ها قابلیت تحمل وزن سقف را ندارند. این کناف ها بیشتر برای تقسیم کردن محیط داخلی شرکت ها، ادارات کاربرد دارد.

 1. کناف کاری سقف کناف به شکل مشبک:

از کناف ها، به عنوان سقف های کاذب مشبک برای ایجاد یک بستر مناسب جهت عبور تاسیسات الکتریکی استفاده می شود. از مزایای عمده سقف کاذب کناف می توان به دسترسی آسان به تاسیسات پشت کناف، کم وزن بودن، مقاوم در برابر زلزله و مقرون به صرفه بودن اقتصادی اشاره نمود.

 1. کناف کاری سقف کاذب کناف به صورت یکپارچه (اجرای کناف روی سقف)

سقف کاذب یکپارچه به دو صورت ساده و دکوراتیو اجرا می شود. سقف کاذب دکوراتیو کناف رایج ترین نوع اجرای کناف روی گچ است که، برای کاربری های تزیینی و نورپردازی ها در دکوراسیون داخلی انجام می شود.

تمامی انواع اجرای کناف روی گچ، نیازمند مهارت و تجربه است و اگر از افراد معمولی و بنا جهت اجرای کناف سقفی و دیواری به کار گرفته شود؛ قطعا ساختمان با مشکلات زیادی رو به رو می شود. اکنون اگر برای اجرای کناف روی گچ به دنبال گروهی با تجربه و با مهارت می گردید؛ همه جوره روی ما حساب کنید.

کناف کاری سقف کاذب کناف به صورت یکپارچه (اجرای کناف روی سقف)

کناف کاری سقف کاذب کناف به صورت یکپارچه (اجرای کناف روی سقف)

اجرای کناف سقف پذیرایی

همانطور که گفته شد، رایج ترین کاربرد کناف، استفاده از آن به عنوان سقف کاذب تزئینی است. پس از اجرای کناف سقف پذیرایی، زیبایی خانه دوچندان میشود. در اجرای کناف روی گچ سقف پذیرایی به عنوان کناف دکوراتیو، از عناصری از جمله باکس ساده حاشیه، باکس نور مخفی حاشیه، سقف کاذب تونل، سقف کاذب کمانی، سقف کاذب منحنی، سقف کاذب کمانی، سقف کاذب قوسی و گنبدی استفاده می شود.

اکنون این شرکت با بهره گیری از مجریانی مجرب و باتجربه علاوه بر طراحی منحصر به فرد مطابق با سلیقه و خواست شما و در نظر گرفتن تمامی فاکتورهایی زیبا سازی کناف، در سریع ترین ممکن به اجرای کناف سقف پذیرایی، سقف آشپزخانه، اتاق و … خواهد پرداخت.

در اجرای کناف روی گچ از چه اجزایی استفاده می شود؟

پانل گچی یا کناف سقف کاذب: از پانل گچی، برای نمای ظاهری سقف کاذب کناف استفاده می شود. این پانل های در انواع مختلفی از جمله؛ پانل گچی معمولی یا ساده (RG)، پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت (MR)، پانل گچی مقاوم در برابر آتش (FP) و پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت و آتش (FM) ارائه می شود و بسته به درخواست مشتری یک نوع از آن انتخاب می گردد.

سازه سقف کاذب: دومین جز مهم در اجرای کناف روی گچ، سازه است. در واقع سازه، قسمتی کناف است که وظیفه‌ی باربری سقف کاذب و اتصال به سقف اصلی ساختمان را به عهده دارد.

آویزها: آویز ها هم که نقش بسیار مهمی در اجرای کناف روی گچ ایفا می کنند. این جز وظیفه اتصال سازه‌ی باربر سقف کاذب کناف به سقف اصلی را برعهده دارد.

بتونه درزگیر: در حین اجرای کناف روی سقف، باید از درزگیری های مخصوصی استفاده شود. برای درزگیری بین صفحات و محل پیچ‌ها از بتونه درزگیر استفاده می شود. این جز، از ترکیب گچ مخصوص، مواد افزودنی و آب درست می شود.

نوار فایبر گلاس: از دیگر اجزای مهم در اجرای کناف روی گچ، نوار فایبرگلاس است. باید قبل از رنگ آمیزی و نقاشی روی کناف، از یک نوار فایبر گلاس جهت پوشاندن سطوح استفاده شود.

پودر ماستیک: یکی از مهم ترین مراحل اجرای کناف سقف، زدن پودر ماستیک به کناف است چرا که با این کار از نمایان شدن درزها به خاطر اختلاف مصالحِ زیر رنگ جلوگیری می شود و سطح یک دست و صافی قبل از رنگ ایجاد و ظاهر کناف زیباتر می شود.

نوار ترن فیکس: در اجرای کناف روی گچ سقف، برای جلوگیری از ایجاد ترک باید در محل اتصال کناف به گچِ دیوار از نوار ترن فیکس استفاده شود.

پیچ: پیچ ها هم عضو جدانشدنی از کناف ها هستند. اگر این پیچ ها نباشد؛ عملا نمی توان انواع کناف ها به سقف متصل کرد. به طور کلی برای اتصال پانل به سازه و سازه به سازه، حتما باید از پیچ که با توجه به ضخامت سازه، ابعاد دهانه و نوع سقف کاذب، انواع مختلفی دارد؛ استفاده شود.

مزایای اجرای کناف روی گچ سقف

 • دارای انعطاف پذیری بالا و استفاده از آن در هر نوع طرح و دکوری از ساختمان
 • داشتن وزن کمتر در مقایسه با گچکاری سنتی
 • داشتن مقاومت بالا در برابر آتش سوزی، رطوبت و صدا (بسته به نوع پنل گچی)
 • امکان ایجاد دکوراسیون های چشمگیر و زیبا
 • اجرای کناف روی گچ و ایجاد دکوری زیبا در کمترین زمان ممکن بدون درد سر های ساخت و ساز
 • به حداقل رساندن کثیف کاری در محیط
 • بهترین روش برای تغییر دکوراسیون خانه های غیرنوساز
 • دسترسی سریع به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی
 • تعمیر و نگهداری آسان از این نوع سقف ها

مقرون به صرفه تر بودن اجرای کناف روی سقف و دیوار نسبت به ساخت و ساز های دکوری دیگر. علت بالا بودن هزینه گچ نسبت به کناف روی گچ، این است که در گچکاری سنتی، در برخی مواقع به مصالح مکمل نیاز است. مثلا در برخی از ساختمان ها، به میله گرد، رابیتس کاری، جوشکاری و چندین وسیله مکمل دیگر نیاز است و بدون شک تمام موارد ذکر شده هزینه بر خواهند بود.

یکی دیگر از مزیت های مهم کناف کاری روی سقف و دیوار این است که مانند روش های سنتی دیگر زباله های ساختمانی تولید نمی شود و این امر باعث حفاظت از محیط زیست می شود.

آیا اجرای کناف روی گچ معایب دارد؟

کلیه معایب اجرای کناف روی گچ سقف، به تجربه و میزان تسلط مجری آن برمی گردد. در واقع اگر مجری کناف کاری روی سقف پذیرایی، سقف اتاق و … تجربه ای نداشته باشد و انواع تایل های گچی، ابزار ها و … را نشناسد؛ قطعا مشکلاتی زیادی را برای کارفرما ایجاد می کند.

به طور مثال ممکن است به دلیل عدم اتصال مناسب کناف به سقف اصلی، کلیه کناف ها سقوط کنند و یا پس از مدتی کناف ها باد کنند و ظاهر ناپسندی بگیرند، امکان دسترسی به تاسیسات الکتریکی سخت باشد و یا سقف ها ترک بردارند. که در این صورت، کارفرما را متحمل هزینه های بسیار هنگفت برای تعمیر و بازسازی کناف ها می کند.

پس باید خاطر نشان کنیم که برای اجرای کناف روی گچ، حتما به یک شرکت معتبر رجوع کنید. شرکتی که با گردآوری چندین متخصص و مجری باتجربه خدمات اجرای کناف روی سقف، دیوار و .. را برای شما در بهترین حالت و کمترین زمان ممکن ارائه می دهد.

قیمت اجرای کناف روی گچ چقدر است؟

یکی عوامل تاثیر گذار بر قیمت اجرای کناف روی دیوار، اجرای کناف سقف پذیرایی، اجرای کناف سقف اتاق و … متراژ و نوع تایل های گچی است . به طور مثال قیمت هر متر مربع تایل های گچی دکوراتیو متفاوت با قیمت هر متر مربع تایل های جداکننده است و برای اجرای کناف سقف پذیرایی باید هزینه ای بیشتری نسبت به اجرای کناف روی سقف اتاق ها در نظر گرفته شود.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت اجرای کناف روی گچ، تعداد روز و ساعت مورد نیاز برای اتمام پروژه است. به گفته یک متخصص، هزینه ای که به عنوان دستمزد روی قیمت کلی اجرای کناف کشیده می شود؛ باید کفاف تعداد کارگرانی که به طور مثال 3 روز کار کرده اند را بدهد.

به طور کلی یک مجری حرفه ای، باید برای تعیین قیمت اجرای کناف روی گچ سقف، به محل مورد نظر رجوع کند و بعد از بررسی و بازدید و سپس نظرخواهی از مشتری قیمت نهایی را بازگو کند و سپس از بعد از تایید نهایی طرفین مجریان، به کناف کاری مشغول شود.

اجرای کناف را به حرفه ای ها بسپارید.

 اکنون اگر به دنبال یک گروه باتجربه می گردید، روی ما حساب کنید. ما با کنکاشی که داشته ایم توانسته ایم باتجربه ترین و بهترین متخصصان در امور اجرای کناف به عنوان دیوار پوششی، دیوار جداکننده، سقف دکوری و یکپارچه رضایت بسیاری از مشتریان عزیزمان را جلب کنیم. پس برای اجرای کناف روی سقف پذیرایی، اجرای کناف روی سقف اتاق، اجرای کناف روی سقف هتل ها، رستوران ها، مکان های تجاری و…. روی متخصصین ما حساب کنید.

 اگر قصد دریافت اطلاعت بیشتر در مورد اجرای کناف روی گچ را دارید، می توانید با آذین پیمان تماس بگیرید و از کارشناسان ما مشاوره دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما