نورپردازی سقف کاذب

نورپردازی سقف کاذب

بعد انتخاب نوع و طراحی سقف کاذب، نحوه نورپردازی آن بسیار بر روی طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر می گذارد. قطعا اگر نورپردازی سقف کاذب به یک روش خلاقانه و اصولی اجرا شود؛ می تواند فضای داخلی را لوکس، جذاب و چشمگیر کند. ولی همانطور که گفته شد، روشنایی سقف کاذب یک اصول و استانداردی دارد. در ادامه با هم این استانداردها را مورد بررسی قرار می دهیم.

چراغ سقف کاذب یا همان روشنایی سقف کاذب می تواند زیبایی دکوراسیون خانه شما را بی نهایت کند. در ادامه به برخی از مدل های نورپردازی از جمله: نورپردازی سقف پذیرایی، نورپردازی سقف هالوژن، روشنایی سقف کاذب سرویس بهداشتی و … را مورد بررسی قرار می دهیم.

آشنایی با مزیت های نورپردازی سقف کاذب

لامپ مناسب برای سقف کذاب کدام است؟ قیمت نورپردازی سقف چقدر است؟ و بسیاری سوالات دیگر که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم. برای نورپردازی سقف کاذب از چراغ های هالوژن ال ای دی، استفاده می شود. این نوع چراغ ها برای روشنایی سقف کاذب، مزیت های زیادی را به ارمغان می آورد. یکی از مزیت های آن انعکاس نوری زیبا بر روی لوازم خانه می باشد. زمانی که نور به لوازم و دیوار برخورد می کند، فضایی تماشایی و جذابی ایجاد می شود. این جذابیت را به هیچ وجه نمی توان با چراغ های دیگری خلق کرد. در واقع با روشنایی سقف کاذب علاوه بر ایجاد روشنایی، فضایی چشمگیر ایجاد خواهد شد.

[مطالب پیشنهادی آذین پیمان: سقف کاذب | همه چیز در مورد کناف سقف ]

یکی دیگر از مزیت های روشنایی سقف کاذب با هالوژن و چراغ های LED، این است که در مصرف برق صرفه جویی می شود. درست است که نورپردازی سقف کاذب در ابتدا هزینه بالایی نسبت به دیگر نورپردازی ها صرف می شود؛ اما چون دوام بالایی دارند سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شوند. شما می توانید با استفاده از چراغ های مناسب تا حد زیادی در هزینه های مربوط به برق خود صرفه جویی کنید. به خصوص در جزیره زیبای کیش که برق به سختی تامین می شود.

روشنایی سقف کاذب برای محیط روشن چگونه است؟

هنگام نورپردازی سقف کاذب باید به میزان نور طبیعی ورودی و رنگ لوازم دکوری خانه دقت شود. دقت داشته باشید که لوازم و اجسامی که رنگ روشن دارد؛ به خصوص سفید، میزان بالایی از نور را انعکاس می دهند. پس توصیه می کنیم که اگر فضایی که می خواهید سقف آن را نورپردازی کنید دکوراسیون روشنی دارد، باید در نورپردازی آن از کمترین میزان نور سفید استفاده نمایید. در غیر این صورت چشم افراد را خسته می کند.

روشنایی سقف کاذب برای محیط روشن چگونه است؟

روشنایی سقف کاذب برای محیط روشن چگونه است؟

نورپردازی سقف کاذب برای محیط تیره چگونه است؟

لوازم و اجسامی که رنگی تیره دارند، میزان کمی از نور را منعکس می کنند و بیشتر آن را جذب می نمایند. دقت داشته باشید برای اجرای روشنایی سقف کاذب خانه ها باید از رنگ های روشن استفاده شود تا هماهنگی بین کلیه فضاها ایجاد شود. البته نور زرد در نورپردازی سقف کاذب برای چشم مناسب تر از نور سفید است ولی استفاده از آن به تنهایی موجب می شود که رنگ دیوارها و لوازم کمی تیره تر از رنگ اصلی به نظر برسند. اما استفاده از نور سفید به تنهایی می تواند کسل کننده و یکنواخت باشد. پس با این حساب باید در کنار نور زرد، از نور سفید هم استفاده شود تا فضا بازتر و بزرگ تر جلوه دهد.

باکس نور مخفی در روشنایی سقف کاذب

استفاده از باکس های نور مخفی از پرکاربردترین شیوه های روشنایی سقف کاذب است. بیشتر در ساختمان هایی که دارای سبک مدرن و امروزی هستند؛ مورد استفاده قرار می گیرد. قطعا استفاده از باکس های نور مخفی در نورپردازی سقف کاذب محیط را زیباتر و شیک تر نشان می دهد.

روشنایی سقف کاذب به صورت نقطه ای

یکی از رایج ترین روشنایی روی سقف کاذب، به ویژه سقف های کاذب پی وی سی و سقف کاذب کناف، نورپردازی نقطه ای است که در اداره ها، مراکز ها، آزمایشگاه ها و … استفاده می شود. نورپردازی نقطه ای در حقیقت نوعی نورپردازي توکار است که در آن انواع لامپ های فلورسنت و الی ای دی به صورت نقطه ای و یکی در میان نصب می شوند.

نورپردازی متمرکز در سقف کاذب

نوع دیگری از نورپردازی سقف کاذب، نورپردازی متمرکز است که نور مستقیم را در کلیه جهات منتشر کرده و قابل تنظیم نور برای تمرکز بر نقطه‌ای خاص است. از این نوع روشنایی سقف کاذب در محل هایی مانند سقف کاذب آشپزخانه و یا سقف کاذب کارگاه ها که به نور فراوان در یک نقطه مشخص نیاز دارند، استفاده می شود. انواع لامپ های مختلف ریلی، هالوژن و غیره برای این امر قابلیت استفاده دارند.

نحوه روشنایی سقف کاذب منزل

در صورتی که قصد نورپردازی سقف کاذب ساختمان مسکونی، اداری، تجاری و … را دارید، قطعا گروه باتجربه و کاربلد آذین پیمان می تواند در این مسیر به شما کمک کند. آذین پیمان، با داشتن سال ها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، نصب انواع سقف کاذب، روشنایی سقف کاذب و … آماده ارائه خدمات با کیفیتی است. شما می توانید نمونه کارهای این شرکت را در کیش ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما