سقف کاذب گچی ساده

یکی از بهترین سازهها برای اجرای سقف کاذب، کناف یا همان تایلهای گچی ساده است. امروزه طراحان و معماران زیادی از سقف کاذب گچی ساده و مینیمال برای طراحی سقف آشپزخانه، راهرو، سالن‌های بزرگ، اتاق دفاتر اداری، شرکتها و … استفاده می‌کنند. حال برای اینکه با انواع سقف کاذب گچی ساده، نحوه اجرا و مزیت‌های آن آشنا شویم پس این پست را از دست ندهید.

آنچه در مقاله سقف کاذب گچی ساده می خوانید:


آشنایی با سقف کاذب گچی

سقف کاذب گچی دارای انواع مختلفی از جمله: سقف کاذب ساده، سقف کاذب رنگی، سقف کاذب روکشدار و طرحدار می‌باشد. هر یک از این نوع سقف‌ها، کاربرد و مزیت‌های منحصر به فردی دارد. اما از بین آن‌ها، سقف کاذب گچی ساده از محبوبیت بیشتری برخوردار می‌باشد. این نوع سقف‌ها که با استفاده از تایل های ساده ۶۰*۶۰ اجرا می‌شود؛ به دلیل مینیمال و یکدست شدن نمای سقف، بسیار پرکاربرد شده است. در حال حاضر این نوع سقف‌ها، بیشتر در مراکز اداری، تجاری استفاده می‌شود.

سقف کاذب گچی ساده چگونه سقفی است؟


تفاوت سقف کاذب گچی ساده با سقف کاذب پی وی سی

هر دو سقف کاذب گچی ساده و پی وی سی، جز سقف کاذب شبکه ای محسوب می‌شوند. البته انواع سقف‌های کاذب شبکه ای به این دو سازه ختم نخواهد شد. در واقع ورق های آلومینیومی، طلقی، چوبی، شیشه ای و … را می‌توان به صورت شبکه ای اجرا کرد. ولی تایل‌های پی وی سی و تایل‌های گچی ساده، بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. اما اینکه کدام نوع سقف کاذب شبکه ای بهتر است؛ کاملا به سلیقه، شرایط محیط و جوی آب و هوایی و بودجه شما بستگی دارد.

به طور مثال اگر قصد اجرای سقف کاذب شبکه ای برای سرویس بهداشتی و یا حمام را دارید؛ پس پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ سقف کاذب پی وی سی بروید. در واقع از آنجایی که سقف کاذب گچی ساده، در برابر رطوبت عایق نیست؛ از این رو بهتر است در محیط های مرطوب از این نوع سقف کاذب استفاده نکنید.

سقف کاذب گچی ساده با روکش pvc

یکی از جدیدترین سازه ها برای اجرای سقف کاذب شبکه ای، سقف کاذب گچی ساده با روکش pvc است. این سازه‌ها ضد آب، ضد رطوبت و ضد حرارت است. یعنی در واقع هم ظاهر شیک و ساده ای دارد و هم به دلیل روکش پی وی سی، عایق شده اند. با این تفاسیر، به طور کلی می‌توان تایل های گچی را در دو نوع ساده و روکش دار دسته بندی کرد. این تایل‌ها در انواع طرح ها از جمله، طرح حصیری، سفید ساده، با سوراخ های منظم و نامنظم ، پانچ مربع و … تولید و در بازار عرضه می‌شوند.

سقف کاذب گچی ساده با روکش pvc


مزیت سقف کاذب گچی ساده

نوبتی هم باشد؛ نوبت بررسی مزیت سقف کاذب گچی ساده است. همانطور که در ابتدا گفته شد؛ استفاده از این نوع سقف‌ها، فضای داخلی محیط را مینیمال و مدرن می‌کند. اگر به سبک های ساده ولی شیک علاقه مند هستید؛ پس کناف ساده می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. البته با کناف ساده نیز می‌توانید هر طرح دلخواهی را که در ذهن دارید؛ برای منزل خود خلق و زیبایی محیط را دوچندان کنید.


معایب سقف کاذب گچی ساده بدون روکش چیست؟

سقف کاذب گچی ساده در برابر رطوبت عایق نیستند و در مجاورت با هوای شرجی و آب ورم کرده و خراب می‌شوند. همچنین عایق صوتی و حرارتی هم نیستند. اما اگر قصد دارید برای سقف منزل خود از سازه ای عایق استفاده کنید؛ پس یا باید به سراغ سقف کاذب گچی ساده با روکش پی وی سی بروید و یا سقف کاذب گچی آکوستیک را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط: سقف کاذب ساده و شیک | اجرای تایل 60*60 | اجرای سقف کاذب pvc | انواع سقف کاذب | تفاوت رابیتس و کناف

از دیگر مزیت‌های استفاده از سقف کاذب گچی ساده، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حذف مرحله رنگ آميزی
  • هزینه مناسب و مقرون به صرفه بودن آن
  • امکان تعویض و نصب مجدد سقف کاذب
  • نصب راحت و آسان سرعت بالای اجرای آن
  • استفاده از نورپردازی بر روی سقف کاذب تایل گچی با هالوژن های توکار زیبا
  • قابلیت عبور دادن تاسیسات مکانیکی و الکتریکی از قسمت پشت سقف کاذب گچی ساده

مزیت سقف کاذب گچی ساده


هزینه اجرای سقف کاذب گچی چقدر است؟

هزینه اجرای سقف کاذب گچی ساده، وابسته به نوع طرحی که مد نظر دارید متفاوت خواهد بود . اما به طور کلی این سقف‌ها از لحاظ قیمت کاملا مقرون به صرفه هستند و حدودا قیمت هر متر مربع آن بین ۳۰ الی ۷۰ هزار تومان متغیر خواهد بود. البته باز این بازه ممکن است به دلیل نوسان ارزی بازار تغییر کند. اما در هر حال قیمت اجرای سقف کاذب گچی ساده مناسب خواهد شد.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما