در مورد هزینه اجرای کناف

یکی از رایج ترین سوالات مشتریان، این است که هزینه اجرای کناف چگونه تعیین میشود و به چه عواملی بستگی دارد! به همین، لازم دانستیم محتوایی در باب هزینه اجرای کناف، را تهیه کنیم تا به طور شفاف با عواملی که روی آن تاثیر میگذارد آشنا شوید. پس در حال حاضر اگر قصد اجرای کناف را دارید و میخواهید از هزینه و دستمزد اجرای کناف همه چیز بدانید در ادامه همراه ما باشید.

آنچه در مقاله هزینه اجرای کناف می خوانید:


اصلی ترین مزیت اجرای کناف

قبل از اینکه به سراغ بررسی هزینه اجرای کناف، برویم، بهتر است در مورد مزیت های آن شما را بیشتر آشنا کنیم. یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزیت های کناف روی سقف و دیوار، هزینه مقرون به صرفه ی آن است. چرا که کناف کاری به مصالح ساختمانی نیازی ندارد. همانطور که میدانید؛ کناف یا تایل های گچی به صورت ابعاد مشخصی از قبل تولید می‌شوند برای اجرای طرح مورد نظر آن را قطعات مختلفی میبرند و به هم چسبانده می چسبانند تا طرح مورد نظر به دست آید. برای نصب کناف روی سقف، هم صفحات گچی را به یک شبکه از ورق گالوانیزه که به وسیله پیچ و مهره به سقف متصل می‌شوند، اتصال می دهند. به همین سادگی بدون نیاز به مصالح ساختمانی و ابزارآلات پیشرفته ای، میتوان کناف را روی سقف اجرا کرد. به همین دلیل، هزینه اجرای کناف را مقرون به صرفه به حساب می آید.

در عوض اگر به جای اجرای کناف به سراغ گچکاری سنتی و یا دیگر پروژه های ساختمانی و دکوری بروید، مجبورید؛ مصالح زیادی را خریداری کنید و به بنا، جوشکار و تمامی کارگران دیگر، دستمزد و سود روزانه بدهید.

در قبال پرداخت هزینه اجرای کناف، از این مزیت ها بهره مند شوید

همانطور که در بخش بالا خواندید، مقرون به صرفه بودن هزینه اجرای کناف سقف و دیوار، از اصلی ترین مزیت های کناف کاری محسوب میشود. علاوه بر این با پرداخت یک هزینه مناسب برای اجرای کناف روی سقف، میتوانید از مزیت های زیر بهره مند شوید.

 1. علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه اجرای کناف به دلیل عدم نیاز به خرید مصالح ساختمانی، به تبع ضایعات ساختمانی کمی تولید می‌کند و کثیف کاری زیادی پس از اجرا به جای نمی‌گذارد.
 2. علاوه بر مناسب بودن هزینه اجرای کناف به دلیل ساخت تایل های از پیش ساخته گچی و ابزار آلات مناسب، به تبع اجرای کناف در سرعت بالایی انجام میشود. اگر از گچکاری سنتی برای دکور سقف و دیوار استفاده کنید، به دلیل مرطوب بودن گچ، زمان زیادی را تلف کنید.
 3. از آنجایی که کار تایل های گچی از قبل خشک شده اند و آماده اجرا هستند؛ در نتیجه کار سبک‌تری نیز خواهیم داشت. این ویژگی سبب میشود که افراد در برابر زلزله ایمن باشند.
 4. علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه اجرای کناف، هزینه تعمیر کناف بسیار کم است و به سهولت انجام می‌شود و نیاز به نگهداری قابل توجهی هم ندارد.
 5. از دیگر مزیت های کناف کاری، انعطاف پذیری بالایی تایل های گچی است. این تایل ها قابلیت شکل پذیری در هر طرح و فرمی را دارند. با پرداخت مناسبترین هزینه اجرای کناف، میتوان از جدیدترین و منحصر به فرد ترین طرح ها بهره مند شد.
 6. از دیگر مزیت های کناف کاری روی سقف، امکان اجرای نورپردازی‌های متنوع است. با گچکاری سنتی این امکان وجود ندارد.
 7. از دیگر مزیت های کناف کاری، سهولت در بازسازی و یا تغییر تزئینات سقف است.

هزینه اجرای کناف چگونه تعیین می شود؟

تا اینجا با مزیت های کناف کاری و علت مقرون به صرفه بودن هزینه اجرای کناف آشنا شدید، وقت آن رسیده تا که با عوامل تاثیر گذار بر قیمت اجرای کناف به طور شفاف آشنا شوید.

به طور کلی، هزینه اجرای کناف یک سقف، به چه عامل زیر تقسیم میشود:

 • قیمت گچ برگ
 • قیمت زیرسازی
 • قیمت مصالح درزگیری کناف
 • دستمزد اجرای کناف

هر کدام از این عامل ها حرف برای گفتن زیاد دارند که در ادامه به طور کامل به سراغ تک تک آن ها می رویم.

اولین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت اجرای کناف: قیمت گچ برگ

گچ برگ یا همان تایل های گچی در انواع متفاوتی تولید میشوند که هر کدام از آن ها دارای یک سری مزیت ها و خصوصیات هستند. به طور مثال تایل‌های گچی ساده که بیشتر برای دکور سقف پذیرایی و آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد، فاقد عایق صوتی، رطوبتی و حرارتی است. یا تایل‌های طرحدار گچی و روکش PVC، دارای سطح نهایی زیبایی هستند و نیازی به رنگ آمیزی ندارند و یا تایل‌های گچی آکوستیک، که از قابلیت جذب صدای بالایی برخوردار است. پس قبل از اجرای کناف روی سقف و یا دیوار، به نوع تایل های گچی مورد نیاز خود دقت کنید. این مسئله بسیار بر روی هزینه اجرای کناف تاثیر میگذارد.

اولین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت اجرای کناف: قیمت گچ برگ

دومین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت اجرای کناف: قیمت زیرسازی

پروفیل‌ها و پیچ‌های بکار رفته در سازه‌ی سقف کناف انواع مختلفی دارند که به تبع دارای هزینه های متفاوتی میشوند. به طور مثال پروفیل گالوانیزه F47 هر متر طول ۱۶۲۰۰ تومان، پروفیل گالوانیزه UH36هر متر طول ۱۱۵۰۰ تومان، پروفیل گالوانیزه L25در هر متر طول ۸۰۰۰ ، پروفیل گالوانیزه CD60 هر متر مربع، ۱۹۳۴۰ تومان و پروفیل گالوانیزه HT90عدد۶۶۰ تومان است.

مطالب مرتبط: قیمت اجرای کناف | سقف کاذب رابیتس | کناف سقف | اجرای کناف روی گچ

سومین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت اجرای کناف: قیمت مصالح درزگیری کناف

درزگیری و بتونه کاری کناف یکی از اصلی ترین مراحل اجرای کناف است و هر چه از مصالح باکیفیت تر استفاده شود قطعا کیفیت کار انجام شده بالاتر میرود. بعد از نصب گچ برگ‌ها، اگر بتونه کاری و درزگیری با مصالح بی‌کیفیت انجام شود، سطح کار در پایان و یا در آینده ای نزدیک، ممکن است دچار ترک شود و زحماتی که برای زیباترین کناف کشیده شده است؛ به باد رود. پس توصیه میکنیم برای اجرای کناف، از مصالح باکیفیتی برای درزگیری استفاده کنید. مصالح بتونه کاری و درزگیری شامل بتونه درزگیر، نوار فایبر گلاس مش ، نوار چسب جداکننده (ترن فیکس) و گچ پوششی (ماستیک) است.

چهارمین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت اجرای کناف: هزینه دستمزد اجرای کناف

برای اجرای کناف روی سقف، ممکن است به چندین کناف کار و کارگر نیاز شود. که تعداد ان ها بستگی به متراژ سقف و زمانی که صاحب خانه تعیین میکند دارد. به طور مثال اگر صاحب خانه بخواهد سقف پذیرایی خانه اش را در کمتر از 3 روز وقت بگیرد؛ قطعا به بیش از دو نیرو برای اتمام کار در زمان موعدش، نیاز است. ولی اگر صاحب خانه زمان برایش اهمیت نداشته باشد؛ میتوان حداکثر با 2 نفر کار انجام شود و هزینه ای به عنوان دستمزد اجرای کناف فقط به این دو نفر پرداخت شود.

به حسب تجربه، دو استادکار و یک نفر کارگر میتوانند در هر روز ۴۰ مترمربع سقف کناف ساده را اجرا کنند. که بسته به متراژ سقف تعداد روزهای کاری بیشتر میشود.

در حال حاضر تیم حرفه ای ما با داشتن سال ها تجربه در زمینه اجرای کناف آشپزخانه، پذیرایی، سقف تالار ها و… میتواند پروژه مورد نظر شما در کمترین زمان و مقرون به صرفه ترین هزینه دستمزد اجرای کناف به پایان برساند.

تخمین نهایی هزینه اجرای کناف

بعد از انتخاب مناسب ترین مدل و طرح کناف و بررسی و بازدید حضوری کناف کار از محیط مورد نظر، باید هزینه ی نهایی از سوی شرکت اجرا کننده تعیین شود و با صاحب کار یا همان کارفرما، اعلام شد و سپس بعد از تایید طرفین برای انجام کناف، تیم حرفه ای دست به کار شود.

در مورد هزینه نهایی اجرای کناف باید بگوییم که شرکت بسته به مدل کناف، متراژ سقف، تعداد تایل گچی مورد نیاز، مصالح، هزینه دستمزد اجرای کناف توسط کناف کار و کارگران و همچنین نحوه و تعداد حمل و نقل و ایاب ذهاب، هزینه ای نهایی را در قالب هر متر مربع تعیین میکند. به طور مثال ممکن است برای هزینه اجرای کناف ساده برای هر متر مربع 90 هزار تومان الی 180 هزار تومان در نظر گرفته شود که به طور معمول، هزینه متریال کلیه متریال ها 70 الی 80 درصد و دستمزد اجرای کناف 20 الی 30 درصد از کل هزینه‌ی سقف کناف رو شامل میشود. فرضا اگر قیمت تمام شده‌ی سقف کناف ساده متر مربعی 90 هزار تومان تعیین شود، هزینه متریال 67500 و دستمزد نیرو های انسانی 22500 در نظر گرفته میشود. که اگر چند نیرو برای کناف کاری نیاز باشد، این عدد بین آن ها تقسیم میشود.


آیا پرداخت هزینه ای کم برای اجرای کناف منطقی است؟

همیشه از قدیم گفتند هیچ گرانی بی علت و هیچ ارزانی بی حکمت نیست. قطعا این مسئله هم در هزینه اجرای کناف وارد میشود. اگر با شرکتی هزینه دستمزد اجرای کناف را به حداقل رسانده، پس پایین بودن کیفیت کار تمام شده منطقی به نظر میرسد. از سویی هم هزینه های بالا برای اجرای کناف، هم دلیل بر کیفیت بالا کار تمام شده نمیشود. پس برای اینکه تصمیم درستی بگیرید؛ بهتر است که نمونه کار های تیم اجراکننده کناف را مورد بررسی قرار دهید . طبق هزینه اعلام شده همه چیز را بسنجید.

اجرای کناف روی سقف با هزینه ای مناسب

اگر قصد اجرای کناف در هزینه ای مناسب میگردید، همه جوره روی تیم کاربلد ما حساب کنید. تمامی نیروهای انسانی ما با ارائه طرح های خلاق و دادن ایده های جالب و انتخاب بهترین متریال های مورد نیاز میتوانند زیبایی محیط مورد نظرتان را دو چندان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت اجرای کناف و آشنایی با نحوه ی کار ما، با آذین پیمان تماس برقرار نمایید.

1 Comment

 1. […] [مطالب مرتبط: اجرای سقف کاذب pvc در کیش | سقف کاذب پذیرایی | ورق کناف | هزینه اجرای کناف] […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما